Soccerlive
Logo

Soccerlive

Soccer

09:30 Australia A-League : Brisbane Roar vs Melbourne Victory BT Sport 2 (CH-32)
16:00 Romania - Liga II : Pandurii Târgu Jiu vs Universitatea Cluj Digi Sport 1 Romania (CH-1)
17:00 Poland - Ekstraklasa : Cracovia Kraków vs Pogoń Szczecin Canal+ Sport Poland (CH-48)
17:30 Germany Bundesliga 2 : Darmstadt 98 vs Erzgebirge Aue Sky Sport Bundesliga 3 (CH-2)
17:30 Germany Bundesliga 2 : Holstein Kiel vs Bochum Sky Sport Bundesliga 2 (CH-3)
18:00 Sweden Superettan : Frej vs Norrby C More Fotball Sweden (CH-4)
18:30 Turkey Super Lig : Rizespor vs Ankaragücü BeIN Sports 1 Turkey (CH-5)
18:30 Romania Liga I : Sepsi vs Voluntari Digi Sport 1 Romania (CH-1)
19:00 Netherlands Eredivisie : Twente vs Emmen Fox Sports 2 NL (CH-6)
19:00 France Ligue 2 : Nancy vs Lens beIN Sports 2 France (CH-7)
19:05 Scottish Championship : Ayr United vs Dundee BBC Scotland (CH-8)
19:30 Poland - Ekstraklasa : Lech Poznań vs Zagłębie Lubin Canal+ Sport Poland (CH-48)
19:30 Bundesliga : Mainz 05 vs Köln BT Sport 2 (CH-32)
19:45 France Ligue 1 : Nantes vs Monaco BT Sport 3 (CH-33)
19:45 Poland - I Liga : Bełchatów vs Miedź Legnica Polsat Sport Poland (CH-47)
19:45 Italy Serie A : Hellas Verona vs Sassuolo Sky Sport Serie A IT (CH-2)
20:00 England Premier League : Southampton vs Leicester City NBCSN (CH-43) | Sky Sports Main Event (CH-38)
20:00 Spain La Liga : Villarreal vs Deportivo Alavés beIN SPORTS USA (CH-9)
20:00 Spain Segunda Division : Albacete vs Cádiz Gol Spain (CH-3)
20:30 Portugal Primeira Liga : Paços de Ferreira vs Rio Ave Sport TV1 Portugal (CH-49)
23:15 Brazil Serie B : Londrina vs Oeste PFC Internacional (CH-2)
01:00 Liga MX : Morelia vs Santos Laguna TUDN USA (CH-3)
01:30 Brazil Serie B : Bragantino vs Vila Nova PFC Internacional (CH-2)
03:00 Liga MX : Atlas vs Necaxa TUDN USA (CH-3)
03:06 Liga MX : Tijuana vs Veracruz Fox Sports 2 USA (CH-1)

=========================================================================

NBA

00:00 Toronto Raptors @ Boston Celtics NBCS Boston (CH-4) | Sport TV1 Portugal (CH-49)
00:00 Minnesota Timberwolves @ Charlotte Hornets Fox Sports North (CH-5)
00:30 New York Knicks @ Brooklyn Nets MSG (CH-6)
01:00 Chicago Bulls @ Memphis Grizzlies NBCS Chicago (CH-7)
01:00 Dallas Mavericks @ New Orleans Pelicans ESPN (CH-44)
01:00 Washington Wizards @ Oklahoma City Thunder Fox Sport Oklahoma (CH-8)
02:00 Phoenix Suns @ Denver Nuggets Fox Sport Arizona (CH-9)
03:00 Portland Trail Blazers @ Sacramento Kings NBCS California (CH-10)
03:30 Utah Jazz @ Los Angeles Lakers ESPN (CH-44) | Sky Sports Action (CH-37) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Sport TV1 Portugal (CH-49)

=========================================================================

NHL

23:00 Colorado Avalanche VS Vegas Golden Knights Premier Sports 2 (CH-15)
00:00 San Jose Sharks VS Toronto Maple Leafs NBCS California (CH-10)
00:00 Arizona Coyotes VS New Jersey Devils MSG Plus (CH-12)
00:30 New York Islanders VS Ottawa Senators TSN5 (CH-13)
00:30 Buffalo Sabres VS Detroit Red Wings Fox Sport Detroit (CH-14)
03:00 Washington Capitals VS Vancouver Canucks Premier Sports 1 (CH-4)

=========================================================================

MLB

01:07 Houston Astros V Washington Nationals BT Sport 1 (CH-31) | FOX (CH-54)

=========================================================================

Cricket

07:00 Papua New Guinea vs Singapore Sky Sports Cricket (CH-46)
11:10 Kenya vs Namibia Sky Sports Cricket (CH-46)
16:30 Canada vs Oman Sky Sports Cricket (CH-46)

=========================================================================

Field Hockey

08:00 FIH Olympic Qualifiers Women : Australia W vs Russia W BT Sport 3 (CH-33)
09:00 FIH Olympic Qualifiers Women : China W vs Belgium W BT Sport ESPN (CH-34)
17:00 FIH Olympic Qualifiers Women : Spain vs France BT Sport ESPN (CH-34)
19:00 FIH Olympic Qualifiers Women : Spain W vs South Korea W BT Sport ESPN (CH-34)

=========================================================================

Tennis

06:30 WTA Elite Trophy Zhuhai, Early Rounds BT Sport 1 (CH-31) | Tennis Channel (CH-40)
08:00 WTA Tennis: Zhuhai Season 2019 Episode 10 BT Sport 1 (CH-31) | Tennis Channel (CH-40)
12:00 Basel-ATP & Vienna-ATP Quarterfinals Tennis Channel (CH-40) | Polsat Sport Poland (CH-47)
14:00 Swiss Indoors Basel Quarter-final TSN5 (CH-15)
15:00 ATP Vienna Polsat Sport Extra Poland (CH-50) | Polsat Sport Poland (CH-47)

=========================================================================

Motorsport

04:00 Moto 2 Australian GP Sky Sport MotoGP IT (CH-11)
15:00 SuperBike World SBK Championship Season Eurosport 2 UK (CH-42) | Sky Sport MotoGP IT (CH-11)
15:55 Formula 1 Mexican Grand Prix - Practice 1 Sky Sports F1 UK (CH-12)
17:55 SuperBike FIM World Championship, Qatar, Race 1 beIN SPORTS USA (CH-9) | Sport TV1 Portugal (CH-49)
19:55 Formula 1 Mexican Grand Prix - Practice 2 Sky Sports F1 UK (CH-12)
22:00 Porsche Supercup Porsche Supercup Practice Sky Sport F1 IT (CH-7)
22:50 Moto 3 Australian Grand Prix Practice 3 Sky Sport MotoGP IT (CH-11)
23:50 Moto2 PL 3: GP Australia BT Sport 2 (CH-32) | Sky Sport MotoGP IT (CH-11)
02:30 Australia, MotoGP, Qualifying BT Sport 2 (CH-32) | Sky Sport MotoGP IT (CH-11)

=========================================================================

MMA

23:00 Frank Mir vs. Roy Nelson Paramount Network (CH-16)

=========================================================================

Golf

04:00 The Zozo Championship Accordia Golf Narashino CC Sky Sports Golf UK (CH-6) | Sky Sports Main Event (CH-38)
11:30 Portugal Masters Victoria Clube de Golfe Sky Sports Golf UK (CH-6) | Sky Sports Main Event (CH-38)

=========================================================================

Am. Football

11:30 Columbia at Dartmouth ESPNU USA (CH-17)
00:30 College Football Season 2019 Episode 63 BT Sport ESPN (CH-34)
01:00 CFL : Winnipeg Blue Bombers vs Calgary Stampeders TSN1 (CH-18)
02:00 NCAA : Colorado Buffaloes USC BT Sport ESPN (CH-34) | ESPN2 (CH-45)

=========================================================================

Darts

11:45 European Darts Championship ITV 4 UK (CH-10)
12:00 BDO World Masters BDO Darts 2019 Calendar Eurosport 1 UK (CH-41)
18:00 European Darts Championship ITV 4 UK (CH-10) | Eurosport 1 UK (CH-41)

=========================================================================

Ice Skating

19:00 Skate Canada International: Rhythm Dance TSN1 (CH-18)
20:30 Skate Canada International: Ladies Short TSN1 (CH-18)
00:00 Skate Canada International: Pairs Short TSN2 (CH-19)
01:30 Skate Canada International: Men Short TSN2 (CH-19)

=========================================================================

Rugby League

07:30 Jillaroos vs NZ Ferns Sky Sports Mix (CH-2)
10:00 Australia vs New Zealand Sky Sports Action (CH-37)

=========================================================================

Rugby Union

07:30 Bay of Plenty vs Hawke's Bay Sky Sports Action (CH-37)
19:00 Bath vs Exeter Chiefs BT Sport 1 (CH-31)
19:35 Munster vs Ospreys Premier Sports 2 (CH-15)
19:35 Ulster vs Cardiff Blues Premier Sports 1 (CH-13)

=========================================================================

Volleyball

16:30 Bielsko-Biala W vs Legionowo W Polsat Sport Poland (CH-47)
23:00 Women's College Volleyball : Minnesota at Michigan BTN USA (CH-1)
01:00 Women's College Volleyball : Nebraska at Indiana BTN USA (CH-1)
12:00 Women's College Volleyball : Auburn at Mississippi State SEC Network USA (CH-20)
02:00 Women's College Volleyball : Washington at Utah Pac-12 Network (CH-15)
03:00 Women's College Volleyball : Stanford at UCLA ESPNU USA (CH-17)
04:00 Women's College Volleyball : California at USC Pac-12 Network (CH-15)

=========================================================================

Winter Sports

17:00 Curling Masters Masters Grand Slam Men's and Women's Draw 11 Sportsnet Ontario (CH-20)
21:00 Curling Masters Masters Grand Slam Men's and Women's Draw 12 Sportsnet Ontario (CH-20)